Wykładziny PCV

Bogactwo wzorów oraz wytrzymałość wykładziny PCV sprawia, że idealnie nadaje się do obiektów sportowych. Zarówno na sale gimnastyczne, jak i do pomieszczeń sąsiadujących takich jak szatnie, korytarze, czy pomieszczenia magazynowe. Obiekty sportowe narażone są na intensywne użytkowanie. Wykładzina jest łatwa w utrzymaniu czystości i konserwacji.  Wykładzinę PCV dzielimy na dwie grupy homogeniczną (jednowarstwową) oraz heterogeniczną (wielowarstwową). Wykładzina homogeniczna mają zwarta i jednolitą konstrukcję, w trakcie użytkowania podłogi.

Wykładzina jednowarstwowa to jednolita w swojej strukturze, elastyczna wykładzina powstała na bazie PVC. Występuje zazwyczaj w postaci jednolitego melanżu o niepowtarzalnym wzorze. Dawniej wykładziny tego typu były utożsamiane z zastosowaniem przemysłowym, obecnie ze względu na bogactwo wzorów i właściwości stosowane są w budynkach  użyteczności  publicznej o różnym przeznaczeniu, np.. hale sportowe, szatnie, czy korytarze. Wykładziny homogeniczne są barwione w masie. Wykładziny o budowie wielowarstwowej, składają się z oddzielnych powłok: ścieralnej, dekoracyjnej oraz podkładowej. Drukowany wzór pozwala dokładnie odtworzyć rzeczywistą strukturę, np. drewno, beton lub kamienie.

Wykładziny PCV to idealne powierzchnie dla pomieszczeń narażonych na wibracje, wilgoć oraz zabrudzenia. Antystatyczne właściwości winylowych pokryć sprawdzą w miejscach z dużą ilością kurzu. Ogromny wybór kolorów i deseni pozwala na zapewnienie estetycznego wykończenia pomieszczeń. Podstawowymi zaletami pokryć z PCV jest łatwość czyszczenia i bardzo wysoka odporność na zarysowania, wgniecenia oraz zabrudzenia.